Якими кнопками можна перезапустити ноутбук?
#ноутбуки

Якими кнопками можна перезапустити ноутбук?

Перезавантаження ноутбука - це важлива функція, яка може знадобитися після установки або оновлення драйверів, а також перед запуском нових ігор і програм. Але бувають і інші випадки, коли рестарт просто необхідний. До них відносяться зависання і пригальмовування системи. Іноді пристрій і зовсім може перестати працювати. У таких випадках потрібно терміново перезавантажити ноутбук.

Відновити роботу лептопа можна різними способами. Для цього існують спеціальні команди, гарячі клавіші і різні хитрощі. У складних ситуаціях доводиться використовувати відразу кілька методів або приймати крайні заходи.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Як виконати просте перезавантаження пристрою.
 • Які існують кнопки перезавантаження ноутбука.
 • Як безпечно відновити роботу лептопа з ОС Windows 10, 8 і 8.1.

Також ми підкажемо хитрощі для роботи з різними операційними системами.

Як виконати просте перезавантаження?

Якщо система працює нормально, але з якихось причин потрібно виконати рестарт, його можна зробити через кнопку "Пуск" в нижньому лівому кутку екрана. Якщо у вас операційна система Windows 7, за допомогою миші або тачпада натисніть "Пуск", потім на стрілочку біля команди "Завершення роботи", і виберіть "Перезавантаження".

Власникам лептопа з ОС Windows 10 потрібно клікнути на "Пуск", а в панелі, що з'явилася натиснути "Завершення роботи". Після цього з'явиться вікно, в якому слід вибрати "Перезавантаження".

На ноутбуці з ОС Windows 8 і 8.1 немає кнопки "Пуск", тому рестарт виконується трохи інакше. Щоб відкрити панель управління, потрібно підвести курсор в правий верхній кут екрану. Потім внизу клікнути на іконку "Параметри", потім вибрати "Вимкнення" - "Перезавантаження".

Слід зазначити, що після установки або оновлення деяких програм, драйверів і важливих компонентів системи, ноутбук самостійно запитує перезавантаження у спливаючому вікні. Команду можна підтвердити, скасувати або відкласти на деякий час.

Як перезавантажити ноутбук за допомогою кнопок?

Поширеною проблемою є пригальмовування або зависання системи. Як правило, це відбувається тоді, коли процесор перевантажений. Наприклад, відкрито багато програм або запущена "важка" гра.

Через це пристрій може з сильним запізненням відповідати на команди або зовсім на них не реагувати. Для таких випадків є кілька способів перезавантаження ноутбука натисканням гарячих клавіш.

 • Виклик меню "Пуск". У нижній лівій частині клавіатури розташована кнопка Win, на якій зображений значок Windows. На деяких лептопах ця клавіша може розташовуватися в іншому місці. Наприклад, в центрі нижнього ряду кнопок. Після натискання Win відкриється меню "Пуск". Використовуючи клавіші зі стрілками, потрібно переміститися до рядка "Завершення роботи" і натиснути Enter. Система запропонує вимкнути ноутбук, перезавантажити його або активувати сплячий режим. Виберіть "Перезавантажити" за допомогою стрілок і знову натисніть Enter.
 • Виклик диспетчера задач. Найчастіше перезавантажити ноутбук, якщо він завис, допомагає комбінація кнопок Ctrl + Alt + Del для виклику меню Windows Security, в якому можна завершити роботу пристрою або перезавантажити його. Якщо мишка не працює, то за допомогою кнопок зі стрілками потрібно вибрати "Диспетчер завдань" і потім натиснути "Enter". Відкриється вікно з запущеними програмами. Внизу знаходиться кнопка "Вийти з системи", на яку слід клікнути мишкою. Також до неї можна дістатися за допомогою кнопки Tab і стрілок.
 • Клавіші ALT + F4. Цей спосіб допоможе навіть в тому випадку, якщо ноутбук завис і при цьому не працюють миша і тачпад. Одночасне натискання ALT + F4 викличе меню "Завершення роботи Windows". З його допомогою можна вимкнути або перезавантажити пристрій, а також активувати сплячий режим. Після вибору потрібної дії кнопками зі стрілками натисніть Enter.
 • Виклик командного рядка. В ОС Windows є корисна функція, яка дозволяє виконувати безліч завдань, - виклик командного рядка. З її допомогою можна перезавантажити ноутбук на клавіатурі. Для цього потрібно натиснути Win + R, в полі, що з'явилося прописати cmd.exe і натиснути Enter. Також можна задати команду shutdown / r, після натискання Enter пристрій перезавантажиться.

Більшість перерахованих способів відновлення роботи лептопа сумісні з усіма версіями ОС Windows.

Особливості перезавантаження Windows 8, 8.1 і 10

Перезапуск системи за допомогою клавіатури для ОС Windows 8 або 8.1 можна виконати наступним чином:

 • натиснути Win + C;
 • на панелі, що з'явилася справа вибрати пункт "Параметри" за допомогою стрілок;
 • натиснути Enter і вибрати команду "Перезавантаження";
 • після повторного натискання Enter пристрій увімкнеться знову.

Перезавантаження ноутбука за допомогою клавіатури в ОС Windows 10, 8 і 8.1 можна виконати ще одним простим способом:

 • натисканням клавіш Win + X викликати контекстне меню, яке ще називають аварійним;
 • у вікні, знайти фразу "Завершення роботи";
 • вибрати команду "Перезавантаження" та активувати її натисканням Enter.

Процедуру можна виконати за допомогою миші і клавіш зі стрілками.

Тепер ви знаєте, як перезавантажити ноутбук без "Пуск", використовуючи гарячі клавіші. А також що робити, якщо пристрій повністю завис і не реагує на дотик до тачпаду і руху мишею.

Пам&'ятайте, що екстрене вимкнення пристрою утриманням кнопки живлення або вилучення батареї є екстреними заходами і можуть мати негативні наслідки. У більшості випадків вирішити проблему дозволяють гарячі клавіші.

Важлива порада наостанок: якщо ви підшукуєте якісний ноутбук за вигідною ціною, в цьому допоможе агрегатор знижок Uskidka. На сайті представлений величезний вибір товарів і вигідних пропозицій від кращих магазинів країни.

alt
alt