Чорна п'ятниця: як підготуватися і які акції дадуть результат
#blackfriday

Чорна п'ятниця: як підготуватися і які акції дадуть результат

Ціни на товари знижені, а доходи інтернет-магазину ростуть - фантастика? Ні, це час грандіозних розпродажів і божевільних знижок - Чорна п'ятниця.

При грамотній підготовці та запуску потрібних акцій можна розпродати не тільки популярні товари, але і неходову продукцію. Це реальна можливість підвищити обсяги продажів і збільшити середній чек.

У статті ми розберемо головні питання:

 • Підготовка до Чорної п'ятниці: 5 обов'язкових кроків
 • Які акції краще запускати в Чорну п'ятницю?

Ділимося перевіреними способами як організувати в інтернет-магазині результативну Black friday - 2020.

Підготовка до Чорної п'ятниці: 5 обов'язкових кроків

Готуватися до сезону знижок і розпродажів починаємо заздалегідь. Включаємо в роботу маркетинговий відділ як мінімум за пару-трійку місяців до години ікс.

Починаємо вивчати конкурентів і їх минулорічні і актуальні (якщо є) акції. Аналізуємо власні розпродажі: які пропозиції найбільше зацікавили покупців і принесли максимум прибутку.

Підготовка магазину до проведення Чорної п'ятниці включає 5 обов'язкових кроків:

 • Визначте мету і KPI для вимірювання успіху акцій і знижок. Поставлені завдання повинні чітко визначати, яких результатів ви хочете досягти. Залежно від масштабів і особливостей бізнесу може знадобитися залучити нових покупців, підвищити попит на певну групу товарів або розпродати залежалу продукцію.
 • Сформуйте акційну пропозицію. Найчастіше в акціях Чорної п'ятниці беруть участь не всі-всі, а певні категорії товарів. Щоб визначити, на які влаштувати розпродаж, можна проаналізувати "Кошик покупця". Це простий і ефективний спосіб зробити знижки не на один товар, а сформувати цілі акційні набори. Наприклад, спрей для укладання волосся + гребінець + комплект засобів по догляду за шкірою рук.
 • Встановіть терміни проведення акції. Чорна п'ятниця - це не один день знижок, це ще й вихідні після нього. В Україні Black friday - 2020 випадає на 27 листопада. Але в багатьох магазинах Чорна п'ятниця стартує з 25.11, а знижки триватимуть по 30 грудня включно. Тому в акційну пропозицію вказуйте, з якого і по який час починають діяти знижені ціни.
 • Розрахуйте прогнозований попит на товари. Це мінімальна кількість одиниць продукції, яка знаходиться на складі. Потрібно обов'язково залишати резерв товару. Це дозволить виконати запити покупців при максимальному попиті, щоб акційної продукції вистачило на весь час знижок і розпродажів.
 • Визначтеся з бюджетом на рекламу Чорної п'ятниці - 2020. "Підігрівати" покупців потрібно заздалегідь, як мінімум за пару тижнів до акційного періоду. Для цього гарні всі способи: яскраві банери на головній сторінці вашого інтернет-магазину, анонси в соцмережах, реклама на популярних сайтах-агрегаторах, розсилки.


 

Щоб не піти в мінус після масштабного розпродажу товарів, розраховуйте вигоду від знижок заздалегідь. Переконайтеся, що акції дійсно стануть прибутковими для вас.

Після завершення Чорної пєятниці не забудьте проаналізувати результати і зробити висновки щодо організації наступного розпродажу в інтернет-магазині.

Які акції краще запускати в Чорну пєятницю?

Акції стимулюють попит в будь-який час. Але в період Чорної п'ятниці більшість продавців будуть заманювати клієнтів будь-яким способом, тому потрібно виділитися із загального списку магазинів і пропозицій.

У цьому допоможуть цікаві та результативні акції:

 • Подарунок до покупки. Можна дарувати покупцям приємні дрібниці і до кожного замовлення, оформленому в Чорну п'ятницю, і при покупці окремої категорії виробів. Презентувати можна не тільки продукцію з асортименту вашого інтернет-магазину, але і подарункові сертифікати або неассортиментний товар. Наприклад, при замовленні канцелярського приладдя - банка кави безкоштовно. Хороший варіант - надати можливість замовнику самостійно вибрати подарунок з 2, 3 і більше варіантів.
 • Акційний товар + послуга. Крім знижок на товари, в Чорну п'ятницю можна надавати клієнтам безкоштовні послуги. Наприклад, святкову упаковку. Це актуально, адже за Black friday незабаром прийдуть новорічні та різдвяні свята. Можна організувати безкоштовну доставку замовлень на весь час проведення акції.
 • Знижка + знижка. Можна пропонувати покупцям додаткове зниження ціни на акційні товари: наприклад, якщо у клієнта день народження або він став першим (десятим, сотим) покупцем в Black friday.
 • Проведення розіграшів. Можна не тільки надавати знижки в Чорну п'ятницю, а й оголосити, що покупці акційних товарів візьмуть участь в розіграші призів. Його можна провести вже після дня знижок. Так ви ще раз нагадайте покупцям, що в вашому інтернет-магазині робити замовлення вигідно, і спонукайте їх звертатися до вас знову і знову.

Додатково можна пропонувати клієнтам бонуси і знижки на оформлення наступних замовлень в інтернет-магазині. Хороший спосіб привернути клієнтів для довгострокового співробітництва.

Умови акції в Чорну п'ятницю повинні бути максимально прозорі і зрозумілі для замовників. В лоб говоріть про те, яка вигода чекає покупців і що потрібно робити: замовите це - отримаєте те; купуйте 2 позиції з каталогу - економте 30% і т. д.

Складні акції типу "заповніть анкету" або "сфотографуйте покупку і викладіть у себе на сторінці в Facebook" краще в цей час не проводити.

Проведення пам'ятних і вигідних клієнтам акцій - це ще і спосіб сформувати сприятливе враження про вашу компанію, можливість отримати безліч позитивних відгуків і знайти нових постійних покупців.

Хочете, щоб про вигідні пропозиції вашого інтернет-магазину дізналися покупці зі всієї України? Запрошуємо стати партнером USKIDKA. 

На нашій платформі щодня публікуються акції і знижки інтернет-магазинів. Окремі розділи присвячені таким масштабним розпродажів, як Чорна п’ятниця. Проводьте цікаві акції, а ми проінформуємо про них потенційних покупців.

alt
alt